Hakkımızda

Dünden bugüne hikayemiz (1969-∞)

1969 yılında Çanakkale-Bayramiç Türkmenli köyünde Hacı Mustafa Öztürk tarafından tohumları atılan H.Ö.444 Öztürkler Mandırası 1979 yılında bugün de faaliyet göstermekte olduğu Çanakkale Ezine deki nihai adresine taşınarak süt ürünleri üreticiliği konusunda ilk büyüme ve profesyonelleşme adımını atmıştır.

Dededen toruna aktarılan bu üretim hikayesi bugün Ali Öztürk-Öztürk Süt ve Süt Ürünleri Tic. Ltd Şti adı altında 32.000 m2 açık alan üzerinde kurulu günlük 10 ton süt işleme kapasitesine sahip son teknoloji makine ve teçhizatlarla donatılmış 6.000 m2 lik tesisimizde devam etmektedir.

Yarım asırdan fazla sürmekte olan bu üretim yolculuğu geçen zamanla beraber çağın şartlarına göre gelişip değişirken 1969’dan günümüze değişmeyen tek şey kalite ve lezzetten taviz vermeden sağlıklı ürünler üretme konusundaki misyonumuzdur.

H.Ö.444 Öztürkler Mandırası değerli müşterilerimiz ve iş ortaklarımızdan aldığı güç ve enerjiyle doğanın en saf ve temiz gıdası sütten sağlıklı, kaliteli ve lezzetli ürünler üretme vizyonunu dün olduğu gibi bugün ve gelecekte de sürdürme kararlılığındadır.